387 87 11 11
Víc než nemocnice.
28. 02. 2023

Nemocniční zpravodaj ÚNOR 2023

Titulní stránka únorového zpravodaje je věnována primáři Neurochirurgického oddělení MUDr. Vladimíru Chloubovi, který po takřka třiceti letech odchází z vedení oddělení. Za svojí profesní cestou a vývojem oddělení, které začínalo s dvěma lékaři a nyní patří ke světové špičce, se ohlíží v poutavém rozhovoru. 

Na dalších stránkách vám představíme Patologické oddělení, které se zásadně podílí na diagnostice zejména onkologických onemocnění. Provedeme vás také Soudnělékařským oddělením, které možná znáte jen z kriminálních filmů.

V přehledné infografice vás seznámíme s profesemi, které se starají o pacienta při hospitalizaci.

Ing. Pavel Stolbenko z Onkologického oddělení v zajímavém rozhovoru představuje pestrou práci biomedicínského inženýra.

Ortopedické oddělení realizovalo na počátku roku 1. kolenní osteotomické sympozium. Primář oddělení MUDr. David Musil, Ph.D. u této příležitosti požádal o rozhovor spolupořadatele a světového specialistu na osteotomii MUDr. Lukáše Hanáka a předního českého ortopeda prof. MUDr. Jiří Gallo, Ph.D. z Fakultní nemocnice Olomouc.

Gynekolog MUDr. Petr Valha, Ph.D., který se stal školitelem v robotické operativě, vysvětluje systém vzdělávání operatérů a přínosy robototické chirurgie. 

Jako vždy vás čeká spousta zajímavých informací z domácích i zahraničních kongresů. 

Děkujeme, že nás čtete. 

Číst online