387 87 11 11
Víc než nemocnice.
31. 10. 2019

Nemocniční zpravodaj ŘÍJEN 2019

Šli jsme příkladem - očkujeme zaměstnance, chráníme pacienty

Pochlubili jsme se velkým úspěchem - Nemocnice České Budějovice se stala absolutním vítězem celostátní soutěže Kvalitní a bezpečná nemocnice 2019. 

Dne 3. října se uskutečnil v prostorách kampusu Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity již šestý ročník Budějovice Kazuistické. Jedná se o tradiční vzdělávací kongres, který primárně cílí na mladé
lékaře do pětatřiceti let a nelékaře všech věkových kategorií, přednostně ze všech nemocnic Jihočeského kraje. Jak již název napovídá, jednotlivá sdělení jsou na něm prezentována poutavou a srozumitelnou formou kazuistik, kdy se jednotlivá medicínská témata prezentují na pozadí konkrétních případů  skutečných pacientů z praxe.

V českobudějovickém hotelu Clarion se konalo již tradiční setkání traumatologů Jihočeského kraje. S myšlenkou pravidelnéo setkávání přišel emeritní primář MUDr. Pavel Kopačka, který byl také spoluorganizátorem. Na kongresu byly představeny novinky z oboru i  budějovického Traumacentra mimo jiné i novou možnost ve fixaci, kterou je laminátová dlaha…

Představili jsme nový pilotní projekt - projekt studijní setry. O všem co projekt znamená a co obnáší pozice studijní sestry se dozvíte z rozhovoru s Mgr. Hanou Kubešovou. 

Číst online