387 87 11 11
Víc než nemocnice.
31. 07. 2018

Nemocniční zpravodaj LÉTO 2018

V úterý 5. června navštívila jihočeskou metropoli vláda v demisi. Premiér Ing. Andrej Babiš s ministry vyrazili mimo jiné do Nemocnice České Budějovice. Průvodcem po zařízení jim byl předseda představenstva MUDr. Břetislav Shon. „Je to úžasné. Takovou nemocnici jsem snad ještě neviděl, možná jen v Uherském Hradišti,“ okomentoval Andrej Babiš nemocnici. „Oceňuji váš systém nákupu. To je
to, co nyní chceme převzít i v ostatních nemocnicích a v čem jihočeská nemocnice slouží jako vzor. A já ji také všude za vzor dávám,“ uvedl na adresu českobudějovické nemocnice ministr zdravotnictví
Mgr. et. Mgr. Adam Vojtěch, který se v Českých Budějovicích narodil.

MUDr. Miloš Velemínský, Ph.D., se prvního červnového dne stal novým primářem Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice České Budějovice, kde posledních třináct let působil jako zástupce předchozího primáře MUDr. Petra Sáka, Ph.D.

MUDr. Martin Bombic a MUDr. Jiří Fiedler Ph.D., MBA, otestovali 3. května při operaci 3D exoskop. Byli tak vůbec jedněmi z prvních v naší republice, kteří tento přístroj vyzkoušeli. Jak byli s exoskopem spokojeni? To nám prozradili v následujícím rozhovoru.

Od podzimu roku 2017 používá Kožní oddělení Nemocnice České Budějovice digitální dermatoskop. K tomuto tématu také nemocnice uspořádala ve čtvrtek 24. května uskutečnil Den zdraví zaměřený na prevenci proti rakovině kůže. 

Jubilejní dárce kostní dřeně se zaregistroval v Nemocnici České Budějovice. V České republice je již 80 tisíc dárců.

A jako vždy vám naši lékaři přinášejí nejnovější poznatky z mezinárodních i domácích vzdělávacích akcí. 

Děkujeme, že nás čtete. 

 

Číst online