01. 01. 2005

Nemocniční zpravodaj KVĚTEN 2023

V květnovém čísle vám přinášíme rozhovor s novým ředitelem obchodního úseku Ing. Jiřím Gajdošem.

Představíme vám jedno z největších oddělení nemocnice - Rehabilitační oddělení. Toto oddělení s takřka stovkou zaměstnanců pečuje o pacienty napříč nemocnicí. Provedeme vás historií oboru a přiblížíme vám jednotlivá pracoviště.

Zavedeme vás také na novou zahradu Plicní léčebny, která slouží pacientům s plicní formou tuberkulózy. O tomto onemocnění stále koluje řada mýtů. Jak se TBC přenáší a léčí vysvětluje ve svém článku vrchní sestra oddělení Mgr. Romana Strnková.

Co to je PEG a jak o něj pečeovat, srhnuje vrchní sestra Chirurgického oddělení Mgr. Kristýna Toumová, Ph.D.

MUDr. Petra Cihlářová popisuje příběh mladé ženy, která dlouhé měsíce bojovala o život. Díky vynikající spolupráci a nasazení personálu napříč nemocnicí má její příběh šťastný konec.

MUDr. Veronika Helešicová z paliativního a podpůrného týmu představuje projekt zaměřený na rozhodování o zdravotní péči v závěru života.

Zajímavé novinky vám představí i zástupci Oddělení nukleární medicíny.

A jako vždy vám přinášíme novinky jak z domácích, tak zahraničních akcí.

Číst online