31. 05. 2018

Nemocniční zpravodaj KVĚTEN 2018

MUDr. Petr Sák, Ph.D., se po více než třiceti osmi letech rozhodl skončit v Nemocnici České Budějovice, kde v posledních dvaceti třech letech působil jako primář Gynekologicko-porodnického oddělení. Jak ale v následujícím rozhovoru říká, dveře k částečnému návratu si stále nechává otevřené.

Ministr zdravotnictví Mgr. et. Mgr. Adam Vojtěch navštívil v pátek 4. května Nemocnici České Budějovice. V odpoledních hodinách si prošel nově otevřené Oddělení urgentního příjmu spolu s primářem MUDr. Jaroslavem Kratochvílem.

Prim. MUDr. Jan Tuček, Ph.D. Psychiatrického oddělení hovoří o Mýtech v psychiatrii a na otázku "Existuje kouzelná tabletka, která vše vyřeší?" Odpovídá "Neexistuje žádná taková „kouzelná tableta“, která by nás zbavila problémů světa, které si někdy zapříčiňujeme sami. Zamyšlení se nad způsobem života a změna životního stylu často mohou takovou kouzelnou tabletu nahradit".

A jako vždy vám naši lékaři přinášejí nejnovější poznatky z mezinárodních i domácích vzdělávacích akcí.

Děkujeme, že nás čtete.

Číst online