28. 03. 2024

Nemocniční zpravodaj BŘEZEN 2024

Titulní strana a úvod březnového Nemocničního zpravodaje jsou věnovány uctění památky prof. MUDr. Miloše Velemínského, CSc., který stál u zrodu neonatologie v České republice.

V tomto měsíci přinášíme také zprávu o dalším úspěchu českobudějovické nemocnice, jejíž Gynekologicko-porodnické oddělení obhájilo statut Centra vysoce specializované Onkogynekologické péče.

Za obsahem následujících stran stojí hned trojice nemocničních inženýrů.
Biomedicínský inženýr Jan Tesařík Vám v rozhovoru na str. 7 přibližuje svoji velmi specifickou práci na elektrofyziologickém sále. Povídá také a své studijní cestě a možnostech uplatnění biomedicínských inženýrů v nemocnici. Jeho kolega Ing. Pavel Stolbenko, klinický inženýr z Onkologického oddělení, kterého znáte z loňského rozhovoru, zase prozrazuje, kam směřuje vývoj 3D tisku v medicíně a jaké přináší možnosti využití ve zdravotnictví. Trojici inženýrů pak uzavírá Ing. Pavel Solný, radiologický fyzik z Oddělení nukleární medicíny, který stojí například za bezpečným použitím ionizujícího záření v diagnostice a léčbě nádorových onemocnění. Co vše je náplní jeho práce jsme se zeptali v rozhovoru na str. 16.

V březnovém čísle vám představujeme také Urologický multidisciplinární tým, který se věnuje pacientům s diagnózou zhoubného nádorového onemocnění urogenitálního systému.

Jak se dívá na českou neurochirurgii stážista ze zahraničí a proč si vybral pro stáž zrovna naši nemocnici, se dozvíte v rozhovoru na str. 27.

Nechybí ani další zajímavosti ze světa medicíny nebo z dění v naší nemocnici.

Děkujeme, že nás čtete❤

Číst online