387 87 11 11
Víc než nemocnice.
31. 03. 2019

Nemocniční zpravodaj BŘEZEN 2019

S odchodem do penze v tomto čísle hodnotí své dlouholeté působení MUDr. Pavel Kopačka na oddělení úrazové chirurgie Nemocnice České Budějovice a předává tak pomyslné žezlo nově nastupujícímu primáři oddělení MUDr. Martinovi Kloubovi, který říká "Traumatolog je tak trochu truhlář lidského těla".

V pondělí 11. března bylo slavnostně otevřeno Psychiatrické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. v nově zrekonstruovaných prostorách historické budovy v Horním areálu. Prim. MUDr. Jan Tuček, Ph.D. k tomu uvedl "Nové prostory psychiatrického  oddělení jsou pro mne srdeční záležitostí". 

Na téma léčby úrazů dětských pacientů, která mají svá specifika se rozepsal MUDr. Jiří Urban zabývající se dětskou traumatologií. Zároveň uvádí, že důležitým faktorem je spolupráce rodičů, protože poranění dítěte bývá silně emotivním zážitkem pro celou rodinu.

O tom co obsahuje a jak probíhá Klinická psychologie v rámci Nemocnice České Budějovice hovoří Mgr. Václav šnorek, vedoucí klinický psycholog ambulantní a lůžková péče pro dospělé. 

A jako vždy vám naši lékaři přinášejí nejnovější poznatky z mezinárodních i domácích vzdělávacích akcí. 

Děkujeme, že nás čtete. 

Číst online