Objednávání

• Scintigrafická vyšetření se objednávají písemným požadavkem lékaře, resp. doručením žádanky. Dle možností pracoviště, preferenčních požadavků odesílajícího lékaře a pacienta je přiřazen termín, obvykle do dvou týdnů, o kterém je pacient informován. Akutní vyšetření, lze objednat telefonicky. Zajistěte prosím dostupnost dřívějších relevantních vyšetření v ePACS.
• PET/CT vyšetření se standardně objednávají telefonicky. Po objednání je nezbytně nutné doručit originál žádanky na recepci ONM, a to bez zbytečného prodlení. Zajistěte prosím  dostupnost dřívějších relevantních vyšetření v ePACS.
• Posouzení či naplánování terapie lze objednat telefonicky i písemným požadavkem. Vždy je nutné zajistit dostupnost relevantní zdravotní dokumentace.

Telefonické objednávání je možné ve všední dny od 6.30 do 14.30. O zrušení požadavku nás prosím vždy neprodleně informujte!

Upozornění pro odesílající lékaře
Berte prosím na vědomí, že každý požadavek na vyšetření či léčbu spojenou s lékařským ozářením podléhá v souladu s §3 Vyhlášky č. 410/2012 Sb. (o stanovení pravidel a postupů při lékařském ozáření) schválení aplikujícím odborníkem, tedy lékařem nukleární medicíny. Lékař se rozhoduje dle údajů uvedených na žádance, proto jí věnujte maximální pozornost. V případě, že dojde k odmítnutí požadavku, žádanka společně s odůvodněním bude zaslána zpět indikujícímu lékaři.

Obecné požadavky na žádanky k vyšetření
• Identifikace pacienta: jméno, příjmení, rodné číslo
• Pojišťovna pacienta
• Kontakt na pacienta: adresa, nutný je telefonní kontakt