CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

Informace - covid-19

Informace pro rodiče týkající se epidemiologického režimu v souvislosti s epidemií covid 19

 

Na základě proběhlých studií, že rizikovost přenosu infekce na novorozence před a během porodu je minimální, jsme stanovili tento epidemiologický režim.

Pokud je stanoveno podezření na infekcí covid 19 u matky, je novorozenec ošetřován v izolačním režimu mimo místnost pobytu matky, do té doby, dokud tato infekce není u matky vyvrácena.

Délka hospitalizace novorozence je standardní, není nutno ji prodlužovat. Po splnění všech kriterií k propuštění, je novorozenec předán matce, pokud to její zdravotní stav nedovoluje, může být předán i jinému zákonnému zástupci.

Vzhledem k neprokázanému přenosu infekce pomocí mateřského mléka, lze mléko odstříkávat a poté novorozenci podat. Po propuštění je možno realizovat kojení doma.

Návštěvy otců se v současné epidemiologické situaci jeví jako vysoce rizikovým článkem a rozhodli jsme se je po dočasnou dobu vyčlenit. Toto vše činíme s ohledem na minimalizaci rizika přenosu infekce, ať již mezi novorozence, matky, ale i ošetřovatelský personál.

 

Velmi děkujeme, že tuto nastalou situaci chápete. Vše co činíme, činíme pro bezpečnost vás a vašich dětí.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace