CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

Lékárna ústavní a veřejná

anglický název: Hospital and Public Pharmacy


PharmDr. Ondřej Pavlíček, Ph.D.

vrchní laborantka Hana Hovorková

Zástupce primáře: PharmDr. Jan Dvořák

Mapa areálu


Kontakty

telefonemail
Lékárna pro veřejnost ve vstupní hale nemocnice387 873 126verlek@nemcb.cz

Ústavní lékárna

(Pouze pro výdej léků na oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s, neslouží veřejnosti!!!)

lekarna@nemcb.cz


Provozní doba:
Výdej léků pro veřejnost: Po - Pá: 7.00 - 18.00 hod. ( tel: 387 873 126 )
Pohotovostní služba mimo běžnou pracovní dobu nepřetržitě (tel: 387 873 103 )

 

Individuálně připravované léčivé přípravky se připravují pouze v pracovní dny tj. pondělí – pátek ( 7:00 – 14:00 ).

 
Ústavní lékárna: Po - Pá: 6.30 - 15.30 hod. (tel: 387 873 101)
 
 

Základní informace:

Lékárna především zabezpečuje léky, léčivé přípravky a laboratorní diagnostiku jak pro oddělení nemocnice, tak pro potřeby obyvatel spádového území.

Lékárna je podle charakteru činnosti rozdělena do dvou oddělení.

Ústavní lékárna poskytuje v plném rozsahu specializovanou lékárenskou péči jednotlivým oddělením a ambulancím nemocnice. Zabezpečuje nákup léků od výrobců a distributorů, připravuje a vydává léky na žádanky vlastního zařízení. Pacientům zajišťuje léky podle individuálního předpisu, laboratořím připravuje zkoumadla pro vyšetření a laboratorní diagnostiku. Podílí se na klinických studiích nových léků. Připravuje sterilní léčivé přípravky, přípravky s obsahem cytostatik, vaky pro výživu a léčivé přípravky připravované hromadně v šaržích podle zásad platných předpisů. V lékárně jsou tři izolátory k manuální přípravě cytostatik.

Veřejná lékárna vydává léky na recepty a zdravotnické pomůcky na poukazy. Na volný prodej nabízí volně prodejné léky, zdravotnické pomůcky a doplňky stravy. Vydává léky na žádanky pro cizí odběratele. Objednává léky specifického léčebného programu, léky na mimořádný dovoz pro pacienta a individuální alergeny. Lékárna zajišťuje nepřetržitou lékárenskou pohotovostní službu.

Zdejší farmaceuti spolupracují při tvorbě lékových pozitivních listů, podílejí se na farmakoekonomice a lékové politice nemocnice.

Lékárna se aktivně účastní na pregraduální průpravě studentů farmaceutických fakult, na postgraduální přípravě zdravotnických pracovníků, zejména lékárníků a farmaceutických asistentů. Lékárna má akreditaci na nemocniční lékárenství.

Seznam akreditací pro WEB_farmacie (aktualizace ke dni 30.10.2015)

Lékárna je informačním centrem o lécích.

·         Počet farmaceutů : 22
·         Počet farmaceutických asistentek : 15
·         Sanitářů : 7
 

Zajímavé odkazy

Dějiny nemocniční lékárny - ZDE

 

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace