CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

Vážení zaměstnanci,

níže je uveden postup pro čerpání ošetřovného z důvodu uzavření školského/dětského zařízení. Vyplněnou a podepsanou Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let (nově do 13 let) z důvodu uzavření školského /dětského zařízení (školy) předá zaměstnanec dle návodu na zaměstnanecké oddělení. Pokud potřeba ošetřování trvá k poslednímu dni v měsíci a dále bude pokračovat, vyplní zaměstnanec tiskopis Výkaz péče z důvodu uzavření výchovného zařízení, podepíše a předá svému nadřízenému k doplnění údajů na druhé straně tiskopisu. Oba vyplněné tiskopisy neprodleně předat na zaměstnanecké oddělení.

Informace pro vedoucí pracovníky, kteří budou vyplňovat oddíl Záznamy zaměstnavatele:

- zaměstnanec ukončil ošetřovné v průběhu měsíce března  - na Žádosti o ošetřovné uvedete datum, kdy opět zaměstnanec nastoupil do práce

- zaměstnanec čerpá ošetřovné i po 31.3. – na Žádost o ošetřovné v záznamu zaměstnavatele uvedete, že trvá péče o dítě a vyplníte  Záznam zaměstnavatele na Výkazu péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení.

   

Pro rodiče:
Rodič obdrží od školského zařízení tiskopis, který vyplní a podepíše (v dokumentu část B) a předá nebo elektronicky zašle (fotka, sken formuláře) svému zaměstnavateli. Návod, jak postupovat při žádání ošetřovného ZDE.

Dále je třeba vždy po skončení kalendářního měsíce předat zaměstnavateli tiskopis „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“. V tomto tiskopisu vyplní dny, ve které pečoval o dítě. Nově je totiž možné, aby se pečující na ošetřovném střídali. Musí být tedy jasné, kdy byli doma s dětmi nebo hendikepovaným a kdy chodili do práce. Za tyto dny pak dostane namísto ošetřovného mzdu nebo plat. Tento výkaz předává pečující také svému zaměstnavateli. Výkaz je nutné vyplňovat každý měsíc.
Tiskopis k tisku a ručnímu vyplnění ZDE, interaktivní formulář ZDE.

zdroj: https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

 

 

V Českých Budějovicích 27.3.2020

 

Zaměstnanecké oddělení

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace