Stanice intermediární péče II. (IMP II - rooming)

Stanice intermediální péče II., která je celá roomingového charakteru (IMP II)

Staniční sestraMgr. Helena Ambrožová

Telefon: 387 875 731

Stanice je umístěna v 1. patře budovy, v přímé návaznosti na stanici IMP I. Je určena k ošetřování stabilizovaných nedonošených a nemocných novorozenců trvale na pokoji s jejich matkami. Celkem 2 pokoje jsou vyčleněny pro relativně stabilizované novorozence nejnižších porodních hmotností tak, aby byla zajištěna bezpečnost těchto dětí v inkubátoru na straně jedné, na straně druhé můžeme novorozencům dopřát trvalý a dlouhodobý kontakt s jejich maminkou přímo u lůžka. To platí i o péči na ostatních pokojích. Prvně zmíněné pokoje (se zvýšenou péčí) jsou přímo propojeny s prostory pro ošetřovatelský personál, což umožňuje trvalý dohled personálu a popřípadě jeho neodkladnou intervenci v horizontu několika desítek vteřin. Celkový počet pokojů je 13, z toho 2 bezbariérové.

Nabízíme tak možnost pobytu na 26-ti lůžkách, což je ve srovnání s ostatními centry vysoce nadstandardní počet. Toto uspořádání stanice nám kromě jiného dovoluje v daleko větší šíři pracovat podle zásad vývojové péče. S maminkami zde pracují sestry erudované v laktačním poradenství a fyzioterapeutka. Všechny ošetřovatelské, diagnostické a léčebné činnosti u novorozenců zde realizujeme zásadně v přítomnosti jejich maminek tak, aby mohli přímo komunikovat nejen s lékaři a sestrami našeho oddělení, ale všemi konsiliáři (ortopedy, očními lékaři, dětskou neuroložkou, neurokineziologem a ostatními). Pokoje jsou dvoulůžkové, vybaveny prakticky veškerým vybavením pro poskytování ošetřovatelské péče o novorozence u lůžka matky, včetně hygienického (koupací komplety, přebalovací stůl). Pro komunikaci mezi matkami a personálem je k dispozici obousměrná hlasová komunikace. Dále je zde k dispozici odpovídající jídelna maminek a návštěvní místnost.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace ISO 27001. logo