Monitorace ke zjištění tolerance a titraci tlaků při přetlakové léčbě (CPAP, BiPAP aj.)

V případě, že je pacientovi za pomoci polygrafie či polysomnografie prokázána středně či velmi pokročilá zástava dechu s výskytem zástav dechu ve spánku 15x/hod. a více, vyzýváme jej k minimálně třínoční monitoraci, kdy přes noc prostřednictvím vzdáleného přístupu zjišťujeme, zda je schopen tolerovat přetlakovou léčbu prostřednictvím přístroje CPAP, BiPAP či další vyšší třídy, jaký léčebný přístroj je pro pacienta vhodný vzhledem k charakteru jeho postižení, jaké léčebné tlaky se jeví vhodné k dostačující eliminaci zástavy dechu ve spánku, eventuelně zda je v dostatečné míře eliminována i možná hyposaturace kyslíkem ve spánku a zda léčba přístrojem přináší subjektivní úlevu od projevů nemoci (poruchy přesdenní bdělosti, zhoršená koncentrace apod.).

Zavedení monitorace probíhá v domluveném čase v odpoledních hodinách neboť v této době je možno konzultovat specializovaného lékaře - somnologa. Pokud se u pacienta během hospitalizace prokáže dostatečná snášenlivost pro něj vhodného přístroje na přetlakovou léčbu při léčebných tlacích, jež eliminují zástavu dechu či hyposaturaci kyslíkem ve spánku, vyzýváme příslušnou zdravotní pojišťovnu ke schválení této léčby.

Naleznete nás v pavilonu I:

foto mapa arealu

Vstup do budovy: