DEN SRDCE v Nemocnici České Budějovice, a.s.

Den, který vám otevře oči a posílí vaše srdce
Přijďte s námi oslavit Den srdce. Připravili jsme pro vás bohatý program, kde se dozvíte, jak chránit své zdraví. Můžete si nechat změřit hladinu cukru nebo cholesterolu v krvi, poradit se o správné životosprávě, nebo zjistit, jak na správnou rekonvalescenci po úrazu, a mnoho dalšího. Třešničkou celé akce bude autogramiáda hráčů HC Banes MOTOR České Budějovice.

Datum: 25. 09. 2023

Čas: 09:00–14:00

Místo: Terminál Nemocnice České Budějovice, a.s. a přilehlé okolí

PROGRAM UVNITŘ TERMINÁLU - PŘEDNÁŠKY A PORADENSTVÍ

V terminálu nemocnice na vás čekají v průběhu celého dne přednášky na vybraná témata nebo lékové poradenství.

9:15-9:45 Rizikové faktory kardiovaskulárních onemocnění
Přednáška MUDr. Martina Trnky z Interního oddělení.

10:00-10:30 Když srdce selhává
Přednáška MUDr. Přemysla Hájka z Kardiologického oddělení.

10:45-11:15 Srdeční infarkt
Přednáška MUDr. Michaela Pisingera z Kardiologického oddělení.

11:30-12:00 Komplexní kardiochirurgická péče o pacienty v českobudějovickém kardiocentru
Přednáška MUDr. Jan Přívratského z Kardiochirurgického oddělení.

13:00-14:00 Lékové poradenství
Berete mnoho léků? Přineste svůj seznam. Tým naší lékárny vám pomůže užívané léky zhodnotit a vyřešit případné lékové problémy.

SPECIÁLNÍ HOST:
13:00 AUTOGRAMIÁDA HRÁČŮ HC BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

VENKOVNÍ PROGRAM U TERMINÁLU:

Kolem terminálu budou rozmístěny stánky vybraných oddělení a partnerů, kde si můžete nechat změřit cukr v krvi, cholesterol, BMI, dozvědět se více o zdravé životosprávě a správném pohybu, nebo se naučit, jak na správnou resuscitaci.

Záchrana člověka - oddělení ARO

Když jde o život, jde o vteřiny. Resuscitační tým z oddělení ARO vás naučí, jak správně provádět masáž srdce u dospělých a u dětí.

Tělo i srdce v kondici - Rehabilitační oddělení
Nenechte své srdce zlenivět. Tým Rehabilitačního oddělení vám dá návody a tipy, jak vhodným cvičením posílit svoji kondici, ukáže vhodné cvičební pomůcky nebo poradí, jak na rekonvalescenci po úrazu nebo jiné zdravotní příhodě.

Zájemci si mohou pod odborným vedením vyzkoušet i Nordic walking neboli severskou chůzi s hůlkami, při kterém zapojíte svaly celého těla.

LEKCE NORDWALKINGU (10 – 15 min.):

Rizikové faktory kardiovaskulárních onemocnění - Interní oddělení
Jaké jsou rizikové faktory onemocnění srdce? Co se měří a jak lze řešit zvýšené hodnoty? Přijďte se poradit s lékaři a nutriční terapeutkou Interního oddělení.

Změří Vám:

• hladinu cukru v krvi
    • krevní tlak
    • tělesné složení a BMI

Jak na správnou životosprávu - Zdravotně sociální fakulta
Tým z Centra civilizačních chorob Zdravotně sociální fakulty vám poradí s úpravou životosprávy.

Změří Vám:

• celkový tělesný tuk
    • cholesterol
      ČAS MĚŘENÍ CHOLESTEROLU: 9.30 – 11.30

Kouření a jeho negativní vliv na správnou srdeční funkci - Státní zdravotní ústav
Jak kouření škodí a ovlivňuje lidské zdraví, vám na modelech srdce ukáže tým ze Státního zdravotního ústavu.

Pohybem ku zdraví s HC Banes Motor
Přijďte si s hokejovou mládeží z HC Banes Motor České Budějovice vyzkoušet střelbu na branku.

Prevence obezity a bonusy pro klienty - Všeobecná zdravotní pojišťovna
V tomto stánku vám tým VZP ve spolupráci s organizací STOB poskytne měření a poradenství v důležité oblasti prevence obezity. Dozvíte se také, jaké bonusy můžete jako klient VZP čerpat.

Děti se mohou zabavit ve výtvarné dílně.

Vstup zdrama, akce se koná za každého počasí.

Těšíme se na vás

Akce se koná pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje MUDr. Martina Kuby.

Partnery akce jsou

Číst online