14. 04. 2019

Tým 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze pod vedením Bc. Márie Stratilové zvítězil v prestižní soutěži Medik roku 2019

V Nemocnici České Budějovice se 12. až 14. dubna 2019 konal již pátý ročník prestižní soutěže Medik roku, která je určena studentům 4. až 6. ročníků lékařských fakult z České republiky. Vítězem se stal tým číslo 15, který vedla kapitánka Mária Stratilová.

Na druhém místě skončil tým 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze pod vedením kapitánky Adély Samešové a na třetím místě tým Marcely Laštovkové z lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. „Předvedli dokonalou souhru a zároveň prokázali, že jsou skutečně šikovní a do svého oboru maximálně zapálení. Musím velmi rád pochválit všechny týmy, do úkolů se pouštěly s vervou a maximálním nasazením. Stanovišť bylo 14 a nechyběl mezi nimi porod či robotická operace,“ říká autor projektu Ing. Michal Čarvaš, MBA, člen představenstva skupiny Jihočeské nemocnice a.s.