29. 08. 2019

Spolek Nedoklubko věnoval Neonatologickému oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. pelíšky Neobed

Pět pelíšků Neobed v celkové hodnotě 25 200 korun předali ve čtvrtek 29. srpna zástupci spolku Nedoklubko Neonatologickému oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. Zároveň potěšili maminky předčasně narozených dětí i sourozence nedonošených miminek symbolickými dárky.

Neobed je pelíšek, díky kterému je možné zajistit optimální polohování (navození in utero polohy). Zároveň poskytuje dětem pocit bezpečí a dle klinického hodnocení významně přispívá ke snížení negativního vnímání prostředí intenzivní péče a zvyšuje celkový komfort dítěte.

„Je to úžasná pomůcka. Moc spolku Nedoklubko děkujeme za podporu. Vážíme si jí,“ říká předseda představenstva Nemocnice České Budějovice MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.