CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni

Služby pro neslyšící

Českobudějovická nemocnice je připravena na bezproblémovou komunikaci s neslyšícími.

Pokud mají lékaři nebo sestřičky Nemocnice České Budějovice komunikovat s pacientem či jeho příbuznými, kteří mají vadu sluchu (případně vůbec neslyší), zprostředkují lékařům tuto domluvu on-line tlumočníci do znakové řeči a to díky přenosu obrazu přes tablet.

Tento tablet nemocnice získala do bezplatného pronájmu od Agentury pro neslyšící (APPN) a to v rámci projektu podpořeného Českou televizí: Bezbariérové nemocnice i pro neslyšící s využitím komunikačních technologií.

V českobudějovické nemocnici je tablet k dispozici na recepci ve vstupním terminálu. Místo je označeno nálepkami s logem projektu.

Sluchově handicapovaní pacienti a návštěvníci nemocnice jsou o tabletovém tlumočení do znakové řeči informováni pokyny vylepenými na recepci a na vybraných ambulancích a odděleních.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje