29. 04. 2021

Postupné obnovení plánované zdravotní péče

Nemocnice České Budějovice, a.s. začne počínaje 3. květnem postupně obnovovat plánovanou zdravotní péči. Zároveň bude stále zajištěná dostatečná rezervní kapacita pro péči o pacienty s COVID-19, zejména pak volná kapacita intenzivní péče.

"Po dobu dvou týdnů bude kapacita našich operačních sálů navýšena ze stávajících 50-60% na 80%, poté rozhodneme o dalším režimu plánované péče. Důvodem je stále ne zcela příznivá epidemická situace v Jihočeském kraji ve srovnání se zbytkem republiky, respektive v okrese České Budějovice ve srovnání se zbytkem kraje. Nadále provozujeme reprofilizované stanice pro pacienty s COVID-19, a to jak standardní, intenzívní, tak i resuscitační péče,“ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Je potřeba veřejnosti na rovinu říci, že by bylo nereálné očekávat dohnání odložené péče v krátkém časovém horizontu, který bychom si přáli my stejně jako naši pacienti. Odložených procedur evidujeme přibližně 2 tisíce, z toho největší část tvoří ortopedické výkony, kde se s výpadkem operativy budeme vyrovnávat minimálně jeden rok. Musíme si totiž uvědomit, že i na následující měsíce jsou již dlouhodobě naplánovaní další pacienti. Žádáme tedy pacienty o toleranci, naši zaměstnanci dělají vše, co je v jejich silách,“ dodal MUDr. Šnorek.

Pacienti, jejichž plánované hospitalizace, operace, výkony a vyšetření byly zrušeny, budou informováni o novém termínu telefonicky, SMS, emailem či písemně.