Otevřené operace (torakotomie, sternotomie, mediastinotomie)

• Anatomické plicní resekce pro nádory, záněty, úrazy (standardní pneumonektomie, bilobektomie, lobektomie, segmentektomie, lobektomie nebo pneumonektomie se „sleeve" = manžetovitou plastikou průdušky), atd.
  • Operace trachey avelkých bronchů (resekce anastomózy end–to-end u subglotických, subkrikoideálních stenóz a stenóz hrudní trachey, radikální operace tracheoezofageálních fistul), exspirační stenózy trachey (dyskinézy), atd.
  • Atypické plicní resekce (neanatomické resekce příp. segmentektomie), zejména pro plicní metastázy, benigní tumory, cysty, pseudocysty, velké emfyzematózní buly, atd.
  • Diagnostické torakotomie.
  • Torakotomie pro spontánní pneumotorax (BP fistuly, recidiva po VTS).
  • Operace hrudní stěny (exstirpace tumorů sresekcí žeber atorakoplastikou).
  • Operace bránice (úrazové ineúrazové brániční hernie, paréza bránice, nádory bránice, atd.).
  • Operace mediastina (nádory, záněty, dg. výkony) - sternotomie, torakotomie, mediastinotomie, videomediastinoskopie.
  •  Volumredukční operace plic pro plicní emfyzém (videotorakoskopický nebo otevřený přístup = sternotomie, torakotomie).
  •  Operace krčního, hrudního ezofagu pro benigní dg. (divertikly, nádory).
  •  Operace strumy, která zasahuje retrosternálně, působíc mechanickou kompresi krční nebo hrudní trachey, intratorakálně uložené strumy.