30. 06. 2022

Nemocniční zpravodaj ČERVEN 2022

Že jsou hlavní náplní oboru plastické chirurgie estetické operace? O opaku vás přesvědčí Oddělení plastické chirurgie, které se tentokrát představuje v Nemocničním zpravodaji a otevírá brány do světa, o kterém mnozí z nás neměli ani tušení. Naši plastičtí chirurgové ukazují, jak dokázali vrátit funkčnost ruce, která byla fatálně poškozená, přišít skalp hlavy a zachovat růst vlasů, nebo jak jako jedni z mála na světě provést raritní replantaci ucha u dětského pacienta.

Plastická chirurgie je obor, který vrací „tvář“ a funkčnost mnoha částem našeho těla, a protože jsou některé záběry před zákrokem lékařů drastické, omezili jsme je z velké části na ty výsledné. Snad vám vaše představivost dovolí být tímto oborem fascinováni, jako kdyby tam byly.

A aby nechybělo trošku praktických informací, provede vás povedená grafika postupem, jak ošetřit amputát, aby se zvýšila pravděpodobnost jeho úspěšného navrácení na své místo :)

V červnovém čísle si můžete dále přečíst rozhovor s emeritním primářem Dětského oddělení MUDr. Vladislavem Smrčkou, který po dlouhých 29 letech předal své žezlo, nebo prohlédnout rozsáhlou fotogalerii ze slavnostního otvírání Centrálních operačních sálů a centrální sterilizace – největší investice v historii českobudějovické nemocnice.

Na zbylých stránkách nechybí ani úspěchy našich lékařů, informace z konferencí nebo seriál Domácí lékař, kde se tentokrát PharmDr. Barbora Vařejková rozepisuje o alergiích a jak na ně. Na závěr vás potěšíme fotoreportem z Plyšákové ordinace, která po covidové odmlce opět slavila velký úspěch u předškolních dětí.

Nové číslo najdete ZDE.

Děkujeme, že nás čtete ❤️