02. 02. 2016

Nemocnice dokončila modernizaci komplexního onkologického centra

Českobudějovická nemocnice dokončila obnovu a modernizaci úseku radioterapie svého komplexního onkologického centra, které je jediným pracovištěm svého druhu v Jihočeském kraji a jedním z 13 tuzemských center, která jsou oprávněna provádět veškerou onkologickou léčbu a léčbu ionizujícím zářením včetně nákladné cytostatické, cílené a biologické terapie.

Zásadní investicí bylo 220 miliónů korun na pořízení dvou nových lineárních urychlovačů, které nahradily dva dosavadní dosluhující přístroje,“ uvedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Moderní ozařovací zařízení podstatně zvyšují technické možnosti, kvalitu a komfort léčby pacientů s nádorovými onemocněními z celého Jihočeského kraje a některých příhraničních oblastí sousedních regionů, tedy 750 tisíc obyvatel jižních Čech, Plzeňského, Středočeského kraje a Vysočiny. Nové přístroje také poskytují vyšší úroveň radiační ochrany.

Pětaosmdesát procent z celkových pořizovacích nákladů pokryjí prostředky z Evropské unie získané prostřednictvím Integrovaného operačního programu. Zbývajících 15 procent hradí nemocnice plně z vlastních zdrojů.

Více v tiskové zprávě - ZDE