31. 05. 2021

Nemocnice České Budějovice od června 2021 v téměř běžném provozu

Nemocnice České Budějovice a.s. se od úterý 1. června 2021 vrací k téměř běžnému provozu a obnovuje i návštěvy pacientů. Zároveň bude mít stále zajištěnou nezbytnou kapacitu pro péči o pacienty s COVID-19.

Řízený návrat k plánované zdravotní péči dospěl do bodu, kdy úplnému obnovení běžného provozu brání již jen činnosti, které nemocnice zatím stále provozuje nad rámec své standardní působnosti. Jedná se o odběrové místo COVID-19 na parkovišti nemocnice a velkokapacitní očkovací centrum na českobudějovickém výstavišti. Přestože si již občané na tyto služby zvykli, tak nejen provizorními lokacemi se jedná o mimořádné činnosti v mimořádné situaci, které nám vytěžují zdravotnický personál a ten tak chybí na svých domovských pracovištích.

Plné znění TZ naleznete ZDE.