22. 06. 2022

Nemocnice České Budějovice dokončila kompletní rekonstrukci Gastroenterologického oddělení

Necelé tři měsíce po otevření nového endoskopického centra Gastroenterologického oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. byla dokončena také rekonstrukce ambulantní části tohoto pracoviště. V rekordním čase se podařilo původní ambulantní a endoskopické prostory přestavět a vytvořit moderní zázemí pro ambulantní péči o gastroenterologické pacienty.

Ve zrekonstruovaných prostorách ambulantní části Gastroenterologického oddělení tak vzniklo 6 samostatných ambulancí, včetně infuzní místnosti a nové ultrazvukové vyšetřovny.

Součástí rekonstrukce bylo vytvoření nové recepce a sekretariátu oddělení, to vše doplněno o nezbytná sociální zařízení jak pro pacienty, tak pro personál oddělení.

Ambulantní pracoviště je umístěno v sousedství lůžkového oddělení a spojovací chodbou
a výtahem těsně komunikuje s endoskopickým pracovištěm.

Otevřením zrekonstruované ambulantní části se tak završuje téměř dvouleté období modernizace gastroenterologie v českobudějovické nemocnici. Jsem velmi rád, že jsme touto přestavbou docílili maximálně komfortního a příjemného prostředí pro naše pacienty i zaměstnance," uvedl generální ředitel MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.