More than a hospital.

Sanatorium for tuberculosis and respiratory diseases

primářka MUDr. Zuzana Liptáková

vrchní sestra Mgr. Romana Strnková

MUDr. Petra Jarešová

Contacts

phoneemail
387 878 311plicnilecebna@nemcb.cz

Základní informace:

Oddělení má dvě stanice:

1. část standardní lůžkovou, umístěnou v prvém patře pavilonu. Zde poskytujeme specializovanou následnou lůžkovou péči v oboru TRN, a to diagnostickou a léčebnou. Zásadní místo v práci léčebny má péče léčebně – rehabilitační.
  2. část pro léčbu tuberkulózy je určena pro pacienty s infekční formou tuberkulózy a jiných mykobakterióz. Tato část léčebny podléhá zvláštnímu režimu, který zabraňuje šíření nákaz. Pokoje jsou vybaveny podtlakovou ventilací, vzduch z nich je odváděn přes speciální filtry. Návštěvy vstupující do této části jsou vybaveny ochrannými pomůckami a jejich pobyt je evidován. Dětem zpravidla není návštěva umožněna, rozhovor je možný videotelefonem.

Pro zdravotníky:

Léčebna je specializovaným lůžkovým zařízením oboru tuberkulózy a respirační onemocnění. Hospitalizaci v léčebně indikuje zásadně pneumolog. Přijetí nemocných je nutné dojednat s lékařem léčebny na tel. +420 38 787 8311.

Odkazy:

Česká pneumoftizeologická společnost

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje ISO 27001.