23. 08. 2016

Českobudějovická nemocnice začíná jako první s unikátní plastikou prsou

V Nemocnici České Budějovice, a. s., začínají jako vůbec první v republice s unikátní operací prsou – modelací pomocí takzvané vnitřní podprsenky. Zákrok mohou podstoupit ženy, které chtějí například vymodelovat povislá ňadra nebo zmenšit a upravit velké poprsí. Českobudějovičtí plastičtí chirurgové se tuto novou metodu naučili přímo od světově známého estetického chirurga  prof. Fabia Nahase z Brazílie, který patří mezi světovou špičku ve svém oboru.

„Modelace prsou pomocí takzvané vnitřní podprsenky spočívá v přeložení dolní části prsní tkáně. Jinými slovy, tkáň z levé části prsu se přeloží k pravé části a tkáň z pravé části se přeloží přes tuto levou část. Díky této podpoře prs odolává dlouhodobě až trvale gravitaci a celkový dlouhodobý výsledek je tak lepší než u jiných metod,uvedl primář Oddělení plastické chirurgie Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Vladimír Mařík.

Více v tiskové zprávě - zde