CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni

Centrum pro poruchy spánku

Základní informace:

Spánková laboratoř v dolním areálu provozuje spánkovou medicínu, její diagnostiku a eventuelně i léčbu, na 8 lůžkách. Jedno z těchto lůžek je specializované na vyšetření videopolysomnografie, sloužící k diagnostice celého spektra poruch spánku, včetně vyšetření MSLT(test mnohočetné latence usnutí), sloužícího k diagnostice narkolepsie. Lze zde vyšetřovat i abnormní jednání ve spánku. Na jiném specializovaném lůžku je možno posuzovat hyposaturační stavy při alveolární hypoventilaci a jiných plicních komorbiditách s možností monitorace acidobazické rovnováhy (vyšetření artreriálním Atrupem i v době těsně po probuzení) a s možností zkusmé oxygenotherapie. Poruchy střídání spánku a bdění je možno vyšetřovat metodou Actiwatch. K dispozici je též několik přístrojů noční polygrafie ke zjištění spánkové apnoe. Kontakt s veřejností zajišťuje Poradna pro poruchy spánku, zabývající se především nespavostí, syndromem neklidných nohou, ale i celým zbylým spektrem všech známých poruch spánku. Zdaleka nejčastějším medicínským problémem, který se řeší ve spánkové laboratoři, je zástava dechu ve spánku. Pokud je onemocnění prokázáno, Laboratoř nabízí vyšetření ke zjištění tolerance a titraci tlaků při přetlakové léčbě (CPAP, BiPAP aj.). Pomocí titračních přístrojů lze nabídnout indikaci k léčbě i alveolární hypoventilace či jiných plicních komorbidit pomocí neinvazivní ventilace. V případě potřeby ve spolupráci s plicní léčebnou se indikuje i léčba DDOT. Neustále se kvantitativně i kvalitativně rozšiřuje dispenzární péče o pacienty na přetlakové léčbě.


Centrum pro poruchy spánku sdružuje též iniciativy Spánkové laboratoře při Plicním oddělení a Spánkové poradny při ORL odd.

Ambulance:

Název Den provozu Ordinační doba Telefon Ordinující lékař

Poradna pro poruchy spánku

pondělí- pátek

 10.00 - 11.30

387 878 201

dr. Jiřičková
dr. Dohnal
Dispenzarizace léčených přetlakovou léčbou

pondělí- pátek

celotýdenně po telef. objednání

387 878 202

387 878 203

dr. Jiřičková
dr. Dohnal

 

Graf rozvoje diagnostiky a léčby zástavy dechu spánku

Bližší informace o prováděných vyšetřeních - ZDE

 

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje