01. 01. 2017

Prvním miminkem roku 2017 je v jižních Čechách Vojtěch z Českých Budějovic

Symbolickou štafetu mezi prvními novoročními miminky v Jihočeském kraji přebírá v roce 2017 Nemocnice České Budějovice. Ve 3:16 zde přišel na svět Vojtěch Liška.

„Vše proběhlo bez větších komplikací a jak chlapeček, tak maminka jsou v naprostém pořádku,“ říká manažerka spokojenosti českobudějovické nemocnice Iva Nováková. Malý Vojtěch vážil po narození 3320 gramů. Maminkou je Lenka Havlíčková z Českých Budějovic.

V brzké době bude mamince gratulovat hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. „Přeji si, aby byli maminka i chlapeček hlavně zdraví a šťastní. Až to situace umožní, chtěl bych maminku i s malým Vojtěchem navštívit a přivézt jim drobný dárek od Jihočeského kraje,“ uvádí Zimola. Tradičně bude přát i primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda.

Právě porodnice Nemocnice České Budějovice, a. s.  je zatím jedinou, kde už se v roce 2017 narodilo dítě. Na své první tak čekají v Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, Strakonicích, Prachaticích, Písku a Táboře.

V roce 2016 se v největší krajské nemocnici narodilo 2534 dětí, což je rekordní počet. Pro srovnání – v roce 2015 jich bylo pouze 2384.