CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

Informace - COVID 19

Informace o postupu od příjmu do propuštění + informace pro ambulantní pacientky porodního sálu či rizikové poradny

 

Pavilon K (porodnice a neonatologie) je pro veřejnost uzavřen a je nastaven pouze jednosměrný provoz – směrem ven z budovy. Toto opatření v praxi znamená, že budoucí maminky zazvoní u hlavního vchodu z ulice L.B. Schneidera na zvonek „porodní sál“ a telefonicky se s porodní asistentkou dohodnou na dalším postupu.

Porodní asistentka odebere přes telefon od ženy informace ohledně důvodu jejího příchodu a také informace ke zjištění podezření na COVID-19 (respirační potíže, kašel, horečka, kontakt s osobou, u které byla prokázána infekce COVID-19, pobyt v rizikových oblastech).

Pokud žena neguje podezření na nákazu koronavirem, je vpuštěna dovnitř a instruována, aby bez doprovodu vyjela výtahem do druhého patra na porodní sál (i s taškou s osobními věcmi k hospitalizaci). Zde se jí ujme personál porodního sálu a probíhá standardně příjem těhotné. V případě, že  žena nebude moci vyjet výtahem sama, přijede pro ní porodní asistentka, která jí doprovodí. Postup se určí vždy po vzájemné komunikaci mezi porodní asistentkou a těhotnou ženou.

Pokud pacientka udává potíže ve smyslu podezření na COVID-19, vždy pro ni  k hlavnímu vchodu přijede porodní asistentka s ochrannými pomůckami a tuto pacientku izolujeme v k tomu určené místnosti v přízemí pavilonu K, kde proběhne další postup podle rozhodnutí  lékaře GPO a lékaře Infekčního oddělení. Pro ženy s podezřením či potvrzenou nákazou COVID -19 máme zřízený i samostatný porodní box na 4. patře pavilonu K, na této stanici perinatologie bude probíhat i následná poporodní péče.

Těhotné, které přichází do ambulance porodního sálu, též zazvoní na zvonek „porodní sál“ u hlavního vchodu z ulice L.B. Schneidera a vyčkají instrukcí porodní asistentky. Doporučujeme, aby se těhotné ženy předem telefonicky objednaly na čísle 387 874 521. Objednání je důležité pro organizaci časových odstupů mezi vyšetřením klientek na ambulanci porodního sálu.

Těhotné, které přichází do rizikové poradny, zazvoní na zvonek „rizikové těhotenství“ u vchodu pro návštěvy – z boku budovy K a a vyčkají instrukcí porodní asistentky.

Během hospitalizace na šestinedělí preferujeme, pokud to kapacita lůžek dovolí, umísťování pacientek na pokojích po jedné osobě.

Co se týká propuštění maminek ze stanice šestinedělí, je postup následující: doprovod zazvoní na zvonek „šestinedělí“u vchodu pro návštěvy do budovy K. Doprovod vyjede výtahem pro návštěvy do 3. patra a převezme si propuštěnou ženu s miminkem a taškami. Personál organizuje propuštění žen postupně tak, aby se propuštěné maminky a osoby, které je jdou vyzvednout, nesetkávaly.

 

Prosíme všechny budoucí maminky, aby se vybavily do porodnice několika ústenkami (i vlastní látkové). Doporučujeme, aby je nosily po celou dobu hospitalizace. Nejsme schopni zásobovat personál i všechny pacientky.  Dále žádáme o maximální dodržování důsledné hygieny rukou během hospitalizace. Všechny pokoje jsou vybaveny dezinfekčními prostředky na ruce.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace