30. 11. 2018

Nemocniční zpravodaj LISTOPAD/PROSINEC 2018

Dne 23. října se v Berlíně otevřely brány jednoho z největších kongresů pro ortopedy a úrazové chirurgy,
kterého se mimo jiné účastní experti z celého světa. Kongres trval do 26. října. Z naší nemocnice z traumatologického pracoviště se s podporou vedení nemocnice zúčastnili prim. MUDr. Pavel kopačka, MUDr. Alexandr Rypl a MUDr. Daniel Mahovský. Mottem letošního kongresu bylo „Wir sind
O&U“ („My jsme ortopedi a úrazoví chirurgové“).

Dagfinn Bjórkóy z ortopedického oddělení nemocnice v norském Bærum zavítal v polovině listopadu 2018 na týdenní stáž do Nemocnice České Budějovice. Přijel na pozvání MUDr. Martina Klouba. V Nemocničním zpravodaji se dočtete o jeho poznatcích, kdy na závěr své stáže říká: "Zároveň jsem se zde naučil něco nového. Do Norska si odvážím nové znalosti, které se pokusím předat svým kolegům".

Vzhledem k současným výživovým doporučením se zaměstnanci ve stravovacím provozu stále snaží o zkvalitnění biologické hodnoty stravy podávané pacientům hospitalizovaným v naší nemocnici.

A jako vždy vám naši lékaři přinášejí nejnovější poznatky z mezinárodních i domácích vzdělávacích akcí.

Děkujeme, že nás čtete.

Číst online