16. 05. 2017

V rámci Dne zdraví v Nemocnici České Budějovice si zájemci budou moci nechat vyšetřit pigmentová znaménka

V terminálu Nemocnice České Budějovice se ve středu 17. května uskuteční Den zdraví zaměřený na melanom. Zájemci se budou moci nechat preventivně vyšetřit od 12 do 16 hodin.

„Reagujeme tak na Evropský den melanomu, který veřejnost upozorňuje na rizika této choroby. Melanom je onemocnění kůže, forma rakoviny, jejíž příčinou mohou být pigmentová znaménka. Právě ta si mohou zájemci nechat přijít zdarma vyšetřit. Na místě bude přítomna lékařka z kožního oddělení,“ říká mluvčí Nemocnice České Budějovice Iva Nováková.

Cílem akce je kromě samotného vyšetření také osvěta. „Maligní melanom se nesmí podceňovat, ročně na něj zemře v České republice až 300 lidí. Včasná diagnostika je velmi důležitá,“ upozorňuje Iva Nováková.