kvalita a bezpeci

Žádost o vlastní zdravotnickou dokumentaci

Pacient má právo na nahlížení do své zdravotnické dokumentace, pořízení výpisů a kopií ze zdravotnické dokumentace. Níže je popsán návod, jak při podávání žádosti postupovat krok za krokem.

Můžete využít emailové adresy pro komunikaci:

dokumentace@nemcb.cz

Jak požádat o nahlédnutí do zdravotnické dokumentace ke své osobě?

Vyplňte formulář žádosti (viz odkaz níže) a předejte ho na podatelnu nemocnice, případně zašlete na adresu kanceláře vedení nemocnice:

• Nemocnice České Budějovice, a. s., kancelář vedení společnosti, B. Němcové 585/54, 370 01 České Budějovice.

Pověřená osoba vás bude kontaktovat na vámi uvedené telefonní číslo s návrhem možných termínů k nahlédnutí do vaší zdravotnické dokumentace.

Pro nahlížení do dokumentace budete potřebovat váš občanský průkaz nebo jiný srovnatelný doklad totožnosti.

Formulář - Žádost o nahlédnutí do zdravotnické dokumentace

Jak podat žádost o pořízení kopií nebo o výpis z dokumentace?

Co budete k podání žádosti potřebovat?

• vyplněný příslušný formulář
  • občanský průkaz/pas
  • finanční prostředky na uhrazení poplatku

Formulář s žádostí o kopii vlastní zdravotnické dokumentace, viz níže, je také dostupný v kontaktní místnosti vedení nemocnice. Vyplněný formulář předejte na podatelnu spolu s dokladem totožnosti (občanský průkaz, pas).

Z dokladu totožnosti si vyhotovíme fotokopii. Na tuto kopii uvedete, že souhlasíte s poskytnutím kopie příslušného dokladu a prohlášení podepíšete. Tím budeme mít ověřeno, že žadatel je osoba oprávněná dokumentaci obdržet a že se citlivá data nedostanou do nesprávných rukou.

Žádost nám můžete doručit také poštou. Vytiskněte ji a vyplňte, přiložte kopii občanského průkazu/pasu, na kterou napište, že souhlasíte s poskytnutím kopie. Pod souhlas se podepište.

Pokud z nějakého důvodu nechcete posílat kopii občanského průkazu, lze ji nahradit žádostí s úředně ověřeným podpisem, který bude stvrzovat, že údaje uvedené v žádosti souhlasí s údaji na občanském průkazu/pasu.

Žádost odešlete na adresu kanceláře vedení nemocnice:

Po zpracování žádosti vám telefonicky sdělíme, kdy si můžete přijít kopii dokumentace (oproti platbě) vyzvednout, případně vám ji zašleme.

Nahlédnutí do zdravotnické dokumentace, pořizování výpisů a kopií ze zdravotnické dokumnetace není z provozních důvodů možné provést na počkání. Vaše žádosti však budou vyřízeny v co nejkratší možné době, s ohledem na provoz daného oddělení a administrativní náročnost, přičemž zákonná lhůta je 30 dní. Čekací lhůtu se v rámci aktuálních možností snažíme zkrátit.

Formulář - Žádost o kopii zdravotnické dokumentace

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.