CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

Nemocniční kaplan

Duchovní péči v nemocnici poskytuje nemocniční kaplan Mgr. Ondřej Doskočil, Th.D.

kaplan@nemcb.cz

mobil: 601 308 584

Umístění: Pavilon T6 (Knihovna, školící středisko), 1. patro.

Nemocniční kaplan nabízí osobní setkání a rozhovor, lidskou blízkost, naslouchání a doprovázení v době nemoci, hledání cest, jak důstojně zvládat obtížnou situaci, překonávat osamění a hledat motivaci, porozumění a naději. Možnost využít služeb nemocničního kaplana je otevřena všem pacientům, jejich blízkým i zdravotnickém personálu bez ohledu na jejich světový názor či náboženské vyznání.

Pacientům, kteří o to projeví zájem, nabízí duchovní rozhovor, četbu Bible či jiné duchovní literatury, společnou modlitbu a požehnání. Katolickým věřícím může posloužit sv. přijímáním. Pokud o to pacient požádá, nemocniční kaplan mu zprostředkuje návštěvu duchovního podle pacientova přání a jeho náboženského vyznání.

Nemocniční kaplan se řídí etickým kodexem a je povinen zachovávat mlčenlivost o všech skutečnostech osobní a důvěrné povahy.

Informace o poskytovateli služby:

Mgr. Ondřej Doskočil, Th.D. je kvalifikovaným nemocničním kaplanem a trvalým jáhnem. Duchovní službu vykonává z pověření církve římskokatolické.

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace