hc

Co si mají pacienti vzít s sebou do nemocnice

Níže uvádíme seznam všech důležitých položek.

Osobní dokumenty

• Průkaz zdravotní pojišťovny
  • Očkovací a zdravotní průkaz
  • Doporučení k hospitalizaci nebo doklady o provedených vyšetřeních
  • Jiné důležité dokumenty (zprávy z jiných hospitalizací, apod.)
  • Při přijetí doprovodu (např. u přijetí dítěte) je třeba mít i občanský průkaz a průkaz zdravotní pojišťovny doprovodu

Předměty osobní potřeby

• Základní hygienické potřeby a předměty denní potřeby
  • Domácí obuv, ponožky, pyžamo nebo župan dle vlastního uvážení

Při akutním příjmu, kdy nebyl čas vzít výše uvedené věci s sebou, je vhodné si je nechat donést někým z blízkých osob následující den.

Příjem dětí a kojenců

Výše uvedené platí v obecné míře i v případě příjmu dětí a kojenců. Navíc však připomínáme:

• Při přijetí doprovodu je třeba mít i občanský průkaz a průkaz zdravotní pojišťovny doprovodu.
  • Základní hygienické potřeby a předměty denní potřeby se mohou lišit s ohledem na věk dítěte.

Kojencům můžeme poskytnout veškeré oblečení, a to i v případě, že jsou v nemocnici se svými matkami.

Dětské oddělení je dostatečně vybaveno hračkami a knihami. Pokud chcete dát svým dětem vlastní knihy, hračky, rádio, elektronické hry a přístroje, apod. je to možné. Za jejich možné poškození nebo ztrátu nepřebírá nemocnice ani její zaměstnanci žádnou zodpovědnost.

Informace pro rodičky

Informace, co s sebou do porodnice

Formulář - Prohlášení k narození dítěte - ZDE

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje ISO 27001.