CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

Řízení kvality a bezpečnosti

Ve dnech 2. a 3. 6. 2016 provedli auditoři České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví s.r.o. (dále jen ČSAZ) externí audit kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb, tzv. reakreditaci.

Externí auditoři navštívili provoz zdravotnických oddělení, kde se zaměřovali zejména na naplňování vyhlášky MZ ČR č. 102/2012 Sb., o hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče, rezortních bezpečnostních cílů a hodnotících standardů ČSAZ. Na nezdravotnických pracovištích se zajímali o oblast zajištění služeb, údržby, řízení lidských zdrojů a vzdělávání zaměstnanců. V rámci auditu systému řízení kvality prověřovali systém řízení dokumentů, provádění interních auditů kvality, sledování indikátorů kvality jak na odděleních, tak celonemocničních. Zajímali se o proces vyřizování stížností a metodiku sledování spokojenosti pacientů a zaměstnanců. V rámci auditu byl také prověřován způsob edukace pacientů, management bolesti, dodržování práv pacientů, program podpory zdraví, zlepšování pracovních podmínek zaměstnanců.

Při předávání certifikátu zazněla věta: „Kvalitní a bezpečná péče o pacienty je v Nemocnici České Budějovice, a.s., dlouhodobě prioritní oblastí a laťka je zde nastavena vysoko. Nemocnice České Budějovice, a.s., je moderní nemocnicí 21. století a právem může být považována za dobrou značku."

Dne 20. 9. 2016 proběhlo v rámci VII. celostátní konference České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví s.r.o. vyhlášení výsledků projektu Kvalitní a bezpečná nemocnice 2016. 
Nemocnice české Budějovice, a.s., se stala absolutním vítězem tohoto projektu. Je to uznání dlouhodobého trendu v oblasti řízení kvality a bezpečí v českobudějovické nemocnici.

pro zvětšení klikněte na obrázek

Nemocnice České Budějovice, a.s. dne 31. 3. 2016 úspěšně absolvovala 2. stupeň auditu pro získání certifikace systému bezpečnosti informací a tímto se stala držitelem certifikátu systému bezpečnosti informací dle normy ISO/IEC 27001:2013, který byl udělen společností Tayllor & Cox s.r.o. pro celou nemocnici.

Cílem zavedení systému řízení bezpečnosti informací podle normy ISO 27001 je zabránit neoprávněnému nakládání s informacemi ve všech formách jejich výskytu, zajistit jejich dostupnost a integritu nutnou k podpoře poskytování komplexní zdravotní péče. Tyto opatření omezí možná narušení činnosti nemocnice následkem bezpečnostních incidentů a přispěje tím k zachování jejího dobrého jména (více v příloze certifikace).

Certifikát

pro zvětšení klikněte

  

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace ISO 27001.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace