25. 02. 2020

Otevřeno! Nemocnice České Budějovice zahájila provoz nového pavilonu

Novostavba se nachází v jihozápadním rohu horního areálu, v bezprostřední blízkosti budovy, která je využívána Jihočeskou univerzitou. Je spojena dvěma nadzemními mosty se stávajícími provozy nemocnice. Jeden most budovu propojuje s pavilonem L - s výrobní částí Transfúzního oddělení, která sídlí v objektu centrálních laboratoří. Druhý most vede z lůžkových stanic Rehabilitačního oddělení do pavilonu R, ve kterém je ambulantní část tohoto oddělení.

„Všechny pokoje lůžkové části Rehabilitačního oddělení jsou dvoulůžkové a bezbariérové. Bezbariérové jsou i koupelny. Hospitalizovaní pacienti také jistě ocení, že každý pokoj disponuje balkonem. Prostory jsou zároveň vybaveny klimatizací. Snažili jsme se, aby měli pacienti co největší komfort,“ uvádí primářka Rehabilitačního oddělení MUDr. Jana Holická.

Chtěla bych poděkovat vedení Nemocnice České Budějovice za to, že udělalo další krok na cestě k celkové restrukturalizaci, do které jsme vykročili v roce 2013. Věřím, že k tomu vytýčenému cíli stejně úspěšně uděláme i ty kroky další. Všem potencionálním pacientům pak přeji, aby krevní deriváty z transfúzního oddělení potřebovali co nejméně. Zároveň jsem přesvědčena, že nová rehabilitace pomůže všem potřebným s jejich bolavými zády či klouby,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská s tím, že obě tato oddělení patří k nejmodernějším v Evropě. Zároveň připomněla, že Jihočeský kraj je jeden z mála, co se týče krve, soběstačný.

Plné znění TZ naleznete zde.

Fotogalerie z akce zde.