Laboratoř molekulární biologie a genetiky

Mgr. Ondřej SCHEINOST ved. laboratoře

Zástupce vedoucího laboratoře
Ing. Natalja Piskunová

Mapa areálu

telefonemail
387 873 010osche@nemcb.cz

Laboratoř molekulární biologie a genetiky se zabývá specializovanou diagnostikou na úrovni nukleových kyselin a cytogenetickou analýzou. Jedná se o multioborovou laboratoř, která provádí analýzu vzorků pro většinu pracovišť nemocnice i pro spádovou oblast Jihočeského kraje.

V oblasti extrahumánního genomu zajišťuje LMBG diagnostiku virových, bakteriálních a parazitárních onemocnění včetně sledování úspěšnosti léčby. Analýzu změn lidského genomu provádí zejména v oblastech hematologie, vrozených vývojových vad, diagnostiky solidních tumorů, farmakogenetiky a biodozimetrie. Laboratoř se podílí na pregraduálním a postgraduálním vzdělávání, aktivně se účastní výzkumných úkolů a spolupracuje při tvorbě odborných studií.

Pro veřejnost laboratoř zajišťuje po předchozí telefonické domluvě za úhradu vyšetření otcovství (paternity), tzv. test určení otcovství.

Laboratorní příručka zde

Žádanky ke stažení:

žádanka humánní genom

žádanka extrahumánní genom

žádanka NGS

IS genetika

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.