CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

Infekce pohybového aparátu

                     

                           

 

SEPTICKÁ ORTOPEDIE

 lékař

 ordinační den

 ordinační doba

Prim. MUDr. Musil David, Ph.D.

úterý

8:30 - 12:30, 13:00 - 14:00

doc. MUDr. Stehlík Jiří, CSc.

středa

8:30 - 12:30, 13:00 - 14:30

MUDr. Klouda Jan

čtvrtek

8:30 - 12:30, 13:00 - 14:30

MUDr. Pertlíček Ján

pátek

8:30 - 12.30, 13:00 - 14:30

 

Kontatky:

Prim. MUDr. Musil David, Ph.D.: musil@nemcb.cz

doc. MUDr. Stehlík Jiří, CSc.: stehlik@nemcb.cz

MUDr. Klouda Jan:  jan.klouda@mail.com

MUDr. Pertlíček Ján: jan.pertlicek@post.cz

 

SEPTICKÁ ORTOPEDIE

Ortopedické oddělení se zabývá diagnostikou a terapií infekčních onemocnění pohybového aparátu vyjma postižení páteře. Ústavní léčba probíhá za úzké spolupráce s infekčním oddělením, kde jsou naši pacienti hospitalizováni a každodenně konziliárním způsobem kontrolováni. Infekční oddělení má zvláštní režim, se kterým jsou pacienti před plánovaným přijetím vždy seznámeni. K operační léčbě je k dispozici septický sál na ortopedii se speciálním režimem. Část výkonů je prováděna za spolupráce s plastickým chirurgem.

 

Diagnostické spektrum postižení:

Infekty po totálních náhradách kloubů = periprotetické infekty

Periprotetické infekty totálních kloubních náhrad patří mezi nejobávanější komplikace, kterým se nevyhne žádné pracoviště na světě. V našich souborech totálních náhrad kyčelních a kolenních kloubů se podle diagnózy a počtu předchozích operací se percentuální výskyt těchto komplikací pohybuje na úrovni předních evropských pracovišť.

Infekty kostní dřeně = osteomyelitidy

Infekty kloubů = arthritidy

Obě onemocnění resp. komplikace mohou probíhat jako akutní nebo chronický zánět, který vyžaduje časnou diagnózu, bezprostřední a kvalitně provedený operační výkon a dlouhodobou léčbu antibiotiky.

Léčebný postup u osteomyelitidy:

  • sanace ložiska a zavedení odsavné drenáže, event. průplachové laváže.
  • někdy nutné zajištění stability pomocí zevní fixace.
  • chronická forma osteomyelitidy = odstranění nekrotických částic, tzv. sekvestrů, revitalizace kosti a přiložení volného, kožně-svalového laloku na místo ložiska. V obou případech vždy následuje dlouhodobá léčba antibiotiky.

Léčebný postup u arthritidy:

  • akutní stadium = po diagnostické punkci kloubu následuje vždy provedení kloubní proplachové drenáže na dobu 5 - 7 dnů.
  • chronická forma = odstranění kloubní výstelky a v pokročilých stavech provedení ztužení kloubů (artrodéza). Dlouhodobé užívání antibiotik je nutné v obou případech.

 

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace