primářka

příjmová ambulance, zástupce v.s. - Klára Hezoučká38787 8315
inspekční pokoj TBC38787 8321

Základní charakteristika oddělení

• Plicní léčebna se nachází v horním areálu v pavilonu I
  • Plicní léčebnaí se skládá ze 2 lůžkových oddělení
    • standardní oddělení
    • izolační jednotka pro léčbu pacientů s TBC
    • ambulance
  • Na oddělení je poskytována specializovaná následná lůžková péče v oboru TRN (tuberkulóza a respirační nemoci). Zaměřuje se na preventivní, diagnostickou, léčebnou a rehabilitační péči v celém spektru respiračních chorob, CHOPN, astma bronchiale, stavy po zápalech plic, intersticiální plicní procesy, plicní nádorové diagnózy.
  • Dále jsou zde prováděna speciální vyšetření a funkční testy, které jsou stěžejní při indikaci přidělení přístrojů k dlouhodobé domácí kyslíkové terapii.
  • Zásadní místo má péče léčebně – rehabilitační. Jedná se především o dechovou rehabilitaci, jejímž cílem je dosáhnout maximální funkční nezávislosti a soběstačnosti, zvýšit kondici a zajistit edukaci pro následnou domácí dechovou rehabilitaci prostřednictvím dechových RHB pomůcek.
  • Naše oddělení je součástí spánkové laboratoře nemocnice a několik let se již věnujeme léčbě pacientů s poruchou spánku, kteří mají během noci nedostatečné saturování krve kyslíkem.
  • Při řešení sociální problematiky našich klientů úzce spolupracujeme s přidělenou sociální pracovnicí nemocnice.
  • Izolační jednotka je určena pro léčbu pacientů s infekční formou TBC.

• O historii a vývoji našeho oddělení se můžete dočíst v Nemocničním zpravodaji ZDE

Více o oddělení

Naleznete nás v pavilonu I:

foto mapa arealu

Vstup do budovy: