Gynekologicko - porodnické oddělení - stanice šestinedělí

Podlaží 3. patro
Telefon - inspekce +420 387 874 421

Charakteristika stanice:

Na stanici jsou hospitalizovány ženy po spontánním porodu nebo po operativním porodu ve stabilizovaném stavu po přeložení z JIP. 6 lůžek je koncipováno jako dva 3 lůžkové pokoje JIP. Na těchto pokojích jsou sledovány ženy po císařských řezech a patologických porodech. Je zajištěn centrální monitoring jejich fyziologických funkcí.

Mohou zde být hospitalizovány i těhotné ženy s fyziologicky probíhajícím těhotenstvím bezprostředně před porodem. K dispozici je 11 nadstandardních jednolůžkových pokojů. Všechny nadstandardní pokoje jsou vybaveny TV, lednicí, varnou konvicí, trezorem, lůžkem pro doprovod. Samozřejmostí je vlastní hygienické zázemí. Strava je zajišťována dle výběru dietní sestrou každé ráno. Cena za den pobytu činí 1.200,- Kč, den příchodu a odchodu se počítá jako jeden den. Bude-li chtít přespat doprovod, je jeho cena pobytu za den 500,- Kč, bez zajištěné stravy. Návštěvní doba na nadstandardních pokojích je od 07.00 do 19.00 hod při respektování lékařských a ošetřovatelských výkonů a pravidel, která jsou samostatně stanovena pro doprovod. Rezervace těchto pokojů není předem nutná, je vhodné tento zájem hlásit ihned při přijetí.

Zbylé pokoje na stanici šestinedělí jsou dvoulůžkové s vlastním hygienickým zázemím. Na těchto pokojích neprobíhají návštěvy, ty je možno uskutečňovat v prostoru pro návštěvy na stejném podlaží. Květiny na této stanici jsou zakázány vyhláškou. Délka hospitalizace je při nekomplikovaném průběhu po spontánním porodu obvykle 3 dny, po císařském řezu 5 dní (den porodu či operace je den 0).