CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni
kvalita a bezpeci

Pracoviště bakteriologie


MUDr. Magda Balejová ved. pracoviště

Mapa areálu


Kontakty

telefonemail
387 873 701 bakteriologie@nemcb.cz

Pracoviště bakteriologie provádí mikrobiologickou diagnostiku bakteriálních onemocnění a jejich komplikací. Součástí Pracoviště bakteriologie je laboratoř pro diagnostiku tuberkulózy a jiných mykobakterióz s celokrajskou působností a Antibiotické středisko, které průběžně sleduje rezistenci k antibiotikům a je začleněno do celostátního monitorování rezistence, které organizuje Národní referenční laboratoř pro antibiotika. Vybraní pracovníci jsou zapojeni do pracovního Antibiotického týmu Nemocnice Č. Budějovice a.s., který se zabývá aktivním ovlivňováním optimálního používání antibiotik. Kromě laboratorní diagnostiky infekčních onemocnění  Pracoviště bakteriologie provádí kontrolu sterility transfúzních přípravků a souvisejících vzorků pro Transfúzní oddělení Nemocnice Č. Budějovice a.s. (NCB), ve spolupráci s Pracovištěm  epidemiologie provádí kontrolu sterility stěrů z prostředí a kontrolu účinnosti sterilizátorů a autoklávů pro NCB. Ve spolupráci s Ústavní lékárnou NCB provádí monitoring prostředí čistých prostor centrální přípravny cytostatik. Pro Neonatologické oddělení NCB provádí kontrolu sterility mateřského mléka.

Seznam vyšetření zde

 

Žádanky ke stažení:

Bakteriologické vyšetření

Epidemiologické vyšetření

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace