CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni
kvalita a bezpeci

Laboratoř klinické mikrobiologie


MUDr. Magda Balejová ved. laboratoře

Zástupce vedoucí laboratoře
MUDr. David Šůs

Mapa areálu


Kontakty

telefonemail
387 873 700 mikrobiologie@nemcb.cz

Laboratoř  lékařské  mikrobiologie provádí laboratorní diagnostiku infekčních onemocnění bakteriologickou, parazitologickou, mykologickou a virologickou s využitím přímých metod - mikroskopie, kultivace, přímého průkazu antigenu a metod nepřímých - sérologie. Poskytuje konzultace k indikaci vyšetření, odběru biologického materiálu a interpretaci výsledků. Provádí konzultační a konziliární činnost k antimikrobní, antimykotické, antiparazitární a antivirové terapii. Podílí se na sledování epidemiologicky závažných infekcí a sledování a prevenci infekčních komplikací u hospitalizovaných pacientů. Zajišťuje provedení specializovaných vyšetření  nebo konfirmací výsledků ve smluvních laboratořích a vyšetření, která laboratoř neprovádí, ve spolupracujících laboratořích.

Laboratoř poskytuje své služby nemocničním i externím zadavatelům.

Součástí činnosti odborných pracovníků LKMB je pregraduální a postgraduální vzdělávání různých kategorií zdravotnických pracovníků a aktivní účast na výzkumných úkolech a odborných studiích. LKMB rovněž spolupracuje při výuce studentů SZŠ v Českých Budějovicích a studentů ZSF Jihočeské univerzity.

Laboratorní příručka Laboratoře klinické mikrobiologie - zde

Seznamy vyšetření a žádanky Pracovišť bakteriologie, parazitologie a mykologie a virologie jsou umístěny pod odkazy jednotlivých pracovišť.

 

Pracoviště bakteriologie 

Pracoviste parazitologie a mykologie

Pracoviste virologie

 

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace