CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni
kvalita a bezpeci

Pracoviště klinické chemie


Ing. Marie Kašparová ved. pracoviště

Zástupce vedoucí pracoviště
Ing. Josef Gottwald

Mapa areálu


Kontakty

telefonemail
387 873 523-26biochemie@nemcb.cz

Pracoviště klinické chemie (PKCH) provádí v nepřetržitém provozu komplex laboratorních diagnostických vyšetření, od základních biochemických testů, až po vysoce specializované analýzy. PKCH se vnitřně dělí na čtyři pracoviště.

Jádrem PKCH jsou pracoviště CORE I a II, zajišťující kromě běžných biochemických vyšetření krve a moče i analýzy z oblasti vnitřního prostředí; likvorologie a terapeutického monitorování léčiv. Pracoviště poskytuje služby v nepřetržitém provozu. Součástí automatizované analýzy jsou mimo jiné vyšetření z oblasti nádorových markerů, kardiálních markerů, endokrinologie, časných markerů sepse, vitamínů a kostního metabolizmu.

Pracoviště klinické a soudní toxikologie provádí jak laboratorní vyšetření z oblasti klinické toxikologie (akutní intoxikace, návykové látky, aj.), tak laboratorní toxikologická vyšetření pro forenzní účely, včetně toxikologických vyšetření pitvaných osob a vyšetření krve na obsah alkoholu, zejména u řidičů. Na pracovišti jsou dále prováděny specializované chromatografické analýzy a to zejména z oblasti terapeutického monitorování léčiv.

Pracoviště speciálních metod provádí zejména specializovaná biochemická vyšetření s použitím elektroforetických a chromatografických technik zaměřených na analýzu proteinů. Výsledky těchto vyšetření jsou používány zejména v oblasti hematoonkologie, diabetologie, nefrologie a neurologie

PKCH garantuje nepřetržitý centrální příjem biologického materiálu pro celé Centrální laboratoře. Poskytuje, mimo vlastních analýz, také služby v oblasti indikace a interpretace vyšetření. Rovněž zajišťuje provádění různých zátěžových testů, včetně jejich hodnocení.

PKCH provádí odběr žilní krve u dětí nad 10 let a dospělých v odběrovém traktu CL pro zdravotnické účely. Tento odběr žilní krve se provádí u pacientů s požadavky na laboratorní vyšetření prováděná v CL.

Seznam vyšetření zde

Žádanky ke stažení:

Biochemické vyšetření krve

Biochemické vyšetření moče a stolice

Statim biochemické vyšetření krve

Statim biochemické vyšetření moče

Terapeutické monitorování léčiv

Toxikologické vyšetření

Vyšetření mozkomíšního moku

Glykemický profil

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace