kvalita a bezpeci

Laboratoř klinické chemie, hematologie a imunologie

Ing. Marie Kašparová ved. laboratoře

Zástupce vedoucí laboratoře
Ing. Josef Gottwald

Mapa areálu

telefonemail
387 873 523-26 biochemie@nemcb.cz

Základní informace

Laboratoř klinické chemie, hematologie a imunologie (LKCHI) je multioborovou laboratoří, která zahrnuje tři oborová pracoviště: Pracoviště klinické chemie, Pracoviště hematologie, Pracoviště imunologie.

LKCHI poskytuje služby nemocničním i externím žadatelům. Prováděná vyšetření jsou určena pro potřeby pacientů pojištěných u zdravotních pojišťoven v ČR, v tomto případě hrazená danou pojišťovnou, nebo pro potřeby oprávněných orgánů a samoplátců, kteří chtějí provést laboratorní vyšetření na vlastní žádost a jsou hrazená žadatelem.

Pracoviště klinické chemie (PKCH) provádí v nepřetržitém provozu komplex laboratorních diagnostických vyšetření. Kromě běžných biochemických vyšetření krve a moče zajišťuje i analýzy z oblasti vnitřního prostředí, likvorologie a terapeutického monitorování léčiv, vyšetření z oblasti nádorových markerů, kardiálních markerů, endokrinologie, časných markerů sepse, vitamínů a kostního metabolizmu. Součástí pracoviště je Pracoviště klinické a soudní toxikologie, které provádí laboratorní vyšetření z oblasti toxikologie pro klinické i  forenzní účely.

Pracoviště hematologie (PHEM) pracuje v nepřetržitém režimu, zaměřuje se na diagnostiku krevních onemocnění včetně chorob srážení krve. Kromě vyšetření krve se zde vyšetřuje také kostní dřeň. PHEM úzce spolupracuje v rámci NCB se specializovanou hematologickou ambulancí.

Pracoviště imunologie (PIMU) provádí diagnostiku funkce imunitního systému se zaměřením na průkaz poruch imunitního systému.

Součástí činnosti pracovníků LKCHI je účast na pregraduálním a postgraduálním vzdělávání různých kategorií zdravotnických pracovníků, aktivní účast na výzkumných úkolech a odborných studiích. Pracovníci LKCHI spolupracují při výuce studentů SZŠ v Českých Budějovicích a Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Laboratorní příručka LKCHI zde

Seznamy vyšetření a žádanky Pracoviště klinické chemie, Pracoviště hematologie a Pracoviště imunologie jsou umístěny v oddíle jednotlivých pracovišť.

Pracoviště klinické chemie

Pracoviště hematologie

Pracoviště imunologie

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.