21. 09. 2016

Lidé nemocní rakovinou mají v nemocnici větší komfort

Více samostatných boxů na jednotkách intenzívní péče onkologického, interního a chirurgického oddělení, nový a větší stacionář pro onkologicky nemocné, klimatizované a nově osvětlené prostory a další vylepšení – to je výsledek právě dokončené rekonstrukce šestého a sedmého podlaží centrálního pavilonu českobudějovické nemocnice a části čtvrtého podlaží této budovy.

„Jednotku intenzívní péče a stacionář onkologie zprovozňujeme k počátku října, lůžková stanice onkologie je opětovně otevřena už od začátku září,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Břetislav Shon.

Rekonstrukce centrálního pavilonu českobudějovické nemocnice trvala 3 měsíce (od začátku července do konce září 2016) a stála přibližně 50 milionů Kč. Současně s ní byla postavena část chodby na střeše centrálního pavilonu, která bude navazovat na budoucí nadzemní chodbu mezi jednotlivými nemocničními budovami.

Celá tisková zpráva - zde