04. 10. 2016

Krátké ohlédnutí za DNEM SRDCE v Nemocnici České Budějovice

Dne 29. 9. 2016 se návštěvníci českobudějovické nemocnice měli možnost zúčastnit velké akce uspořádané ku příležitosti Světového dne srdce. V horním areálu Nemocnice si na různých stanovištích mohli nechat u přítomných lékařu a zdravotnického personálu Kardiologického oddělení změřit tlak a zeptat se na otázky týkajících se problematiky srdce.

K akci se připojily rovněž dvě zdravotní pojišťovny, a to Všeobecná zdravotní pojišťovna a Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky. Na její pozvání dorazila herečka Chantal Poullain, která si rovněž nenechala ujít prohlídku Neonatologické a Dětského oddělení Nemocnice České Budějovice, a výživový poradce Petr Havlíček, který přítomným návštěvníkům radil, jak se zdravě stravovat.

Akce se zúčastnili pacienti, návštěvníci nemocnice i děti z mateřských a základních škol. Ty nejvíce nadchlo zejména velké nafukovací průchozí srdce. Navíc na ty nejmenší čekali nejrůznější soutěžní kvízy a drobné dárkové předměty.

Celý den jsme pro Vás natáčeli a přinášíme Vám krátkou videoreportáž z této výjimečné akce:

Fotogalerie z akce - zde