08. 09. 2016

Jihočeši už za moderním vyšetřením nádorů nebudou muset cestovat do jiných krajů

Pacienti, mířící do českobudějovické nemocnice na vyšetření nádorových onemocnění, budou od poloviny  září využívat nově rekonstruované prostory v suterénu Pavilonu C. Nemocnice právě dokončila  přestavbu  diagnostického úseku  oddělení nukleární medicíny v tomto pavilonu, kde jsou dvě gama kamery a nová PET/CT  kamera, která slouží zejména k vyšetřování a sledování  efektu léčby  nádorových onemocnění a při diagnostice  umožňuje mnohem větší přesnost než jiné přístroje. Českobudějovická nemocnice je jediným zdravotnickým zařízením v kraji, kde PET/CT kamera je. Jihočeši tak už nebudou muset cestovat za tímto druhem vyšetření více než sto padesát  kilometrů daleko.

„Zahajujeme provoz dlouho očekávaného PET centra. Pozitronová emisní tomografie představuje špičku v diagnostice a sledování léčby onkologických onemocnění. Provedením tohoto vyšetření je možné mnohem přesněji určit rozsah onkologického onemocnění a v průběhu léčby zhodnotit její efekt a rozhodnout se, která z léčebných možností je pro pacienta nejvhodnější,“ řekl MUDr. Jaroslav Novák, MBA zástupce generálního ředitele Nemocnice České Budějovice, a. s.

Celá tisková zpráva - zde