19. 06. 2017

Den zdraví bude zaměřen na první pomoc a prevenci úrazů

První pomoc a prevence úrazů. Takové je téma Dne zdraví, který se uskuteční ve středu 21. června v terminálu Nemocnice České Budějovice. Na preventivně osvětové akci se bude společně s nemocnicí podílet Všeobecná zdravotní pojišťovna, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická České Budějovice.

„Program sestavený pro školní mládež i širokou veřejnost představí základy první pomoci, upozorní na prevenci úrazů v létě a praktickými ukázkami poskytne návod, jak postupovat při záchraně života,“ popisují organizátoři.

Návštěvníkům budou předvedeny například praktické nácviky resuscitace či obvazové techniky. „Program také nabídne poradnu traumatologa a poradnu výživového poradce, který se zaměří na pitný režim a správnou životosprávu v létě,“ dodává mluvčí nemocnice Iva Nováková.

Akce se uskuteční od 9 do 14 hodin, terminál českobudějovické nemocnice.